LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2018: Noc Schronów w Chorzowie, Bytomiu i Piekarach Śląskich PDF Drukuj
czwartek, 30 sierpnia 2018 09:46

 

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa zogniskowana jest wokół świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach również włączył się w działanie i organizuje niezwykłe wydarzenie na terenie Bytomia, Chorzowa oraz Piekar Śląskich – NOC SCHRONÓW.

W sobotę 8 września otworzymy schrony w Bytomiu, Chorzowie i Piekarach Śląskich. Dla zwiedzających utworzone zostały trzy strefy tematyczne, dopasowane do różnych odbiorców. Na wszystkie wydarzenia - wstęp wolny!

 

Więcej…
 
Szlakiem chorzowskich witraży. Zapraszamy na wycieczkę! PDF Drukuj
wtorek, 14 sierpnia 2018 11:56

 

W sobotę 25 sierpnia kolejna odsłona projektu „Światło – wymiar ekspresji artystycznej”. O witrażach w Chorzowie będzie opowiadać Irena Kontny, historyk sztuki, znawczyni witraży z Centrum Dziedzictwa. W programie witraże w obiektach sakralnych i świeckich.
Więcej…
 
Spacer śladami witraży. Gliwice i Bytom PDF Drukuj
środa, 08 sierpnia 2018 14:48

 

W najbliższą sobotę (11 lipca) gliwicko - bytomska odsłona projektu „Światło – wymiar ekspresji artystycznej”. O witrażach w Gliwicach i Bytomiu będzie oprowadzać Irena Kontny, historyk sztuki, znawczyni witraży z Centrum Dziedzictwa. W programie witraże w obiektach sakralnych i świeckich.
Więcej…
 
17 sierpnia "Piątek z Wikipedią". Zapraszamy! PDF Drukuj
środa, 08 sierpnia 2018 12:23

 

17 sierpnia zapraszamy do Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4) na kolejny „Piątek z Wikipedią” (16.30). Będziemy tworzyć nowe hasła i edytować istniejące. Kontynuujemy tematykę dziedzictwa i rodów przemysłowych Śląska. Warsztaty poprowadzi Ewa Caban z Centrum Dziedzictwa,  Regionalny Instytut Kultury - Centrum Dziedzictwa, redaktor Wikipedii.

Więcej…
 
Róbcie zdjęcia, zgarniajcie nagrody! Konkurs Wikipedii PDF Drukuj
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 10:35

 

Wystartowała trzecia edycja konkursu fotograficznego "Wakacje z Wikipedią". Jego celem jest zgromadzenie zdjęć dokumentujących materialne i przyrodnicze dziedzictwo Polski. Konkurs jest otwarty. Zdjęcia zabytków, sztuki, natury ożywionej i nieożywionej wzbogacą zbiory Wikimedia Commons, będącego repozytorium zasobów multimedialnych Wikipedii. Konkurs trwa do 30 września.Zapraszamy do udziału!

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 94

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 140 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip