LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Stowarzyszenie Historyków Sztuki zaprasza PDF Drukuj
wtorek, 14 listopada 2017 10:59

 

28 listopada w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach odbędzie się promocja publikacji Oblicza sztuki na obszarze obecnego województwa śląskiego w latach 1945 - 1975, zawierającej materiały z sesji naukowej Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddziału Górnośląskiego w Katowicach 2–3 czerwca 2016 roku. Redaktorem wydawnictwa jest Teresa Dudek Bujarek.

W wydawnictwie opublikowane są artykuły naszych koleżanek: Anny Syski, historyka architektury ("Architektura kultury") i Ireny Kontny, historyka sztuki ("Witrażowa twórczość Zdzisława Gedliczki w województwie śląskim").

Więcej…
 
Forum Regionalne w Chrzanowie PDF Drukuj
piątek, 03 listopada 2017 10:32

 

Zapraszamy do udziału w Forum Regionalnym "Między Małopolską a Górnym Śląskiem", które odbędzie się 17-18 listopada 2017 w Chrzanowie i Babicach: w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie (17 listopada)  oraz w Muzeum Nadwiślański Parku Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec (18 listopada). Wydarzenie polecamy muzealnikom, etnografom, regionalistom, bibliotekarzom, historykom oraz wszystkim działającym na rzecz zachowania tożsamości lokalnej.

Więcej…
 
"Polonezem przez Polskę" z finałem w Chorzowie PDF Drukuj
czwartek, 09 listopada 2017 07:01

W Święto Niepodległości zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury na wyjątkowe taneczne widowisko "Polonezem przez Polskę". O godz. 17.00  wystąpią zespoły z województwa śląskiego – Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” z Poczesnej koło Częstochowy oraz Zespół Regionalny „Istebna”.

Więcej…
 
Jerzy Gottfried in memoriam PDF Drukuj
wtorek, 24 października 2017 12:38

a

Z przykrością informujemy, że zmarł architekt Jerzy Gottfried. Urodził się w 1922 roku we Lwowie, jednak większość swojego życia spędził na Górnym Śląsku. Przed II wojną światową mieszkał w Rybniku, Świętochłowicach, ostatnio w Katowicach.Od 1949 roku zawodowo był związany z katowickim MIASTOPROJEKTEM. Potem ze swoimi kolegami ze studiów Henrykiem Buszką i Aleksandrem Frantą współtworzył spółkę autorską, która zasłynęła projektami m.in. gmachu Okręgowej Rady Związków Zawodowych w Katowicach przy ul. Dąbrowskiego (obecnie funkcjonują tam wydziały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego), szkoły zawodowej Huty Baildon w Katowicach, domów kultury w Rybniku i Świętochłowicach (Dom Kultury Huty Zgoda w Świętochłowicach). Po dziewięciu latach współpracy zaczął pracować samodzielnie. Wówczas z jego deski kreślarskiej zeszły między innymi projekty katowickiego DOKP, Hali Kwiatów w Parku Śląskim, pawilonów Ośrodka Postępu Technicznego, hal sportowych w Jastrzębiu Zdroju, Opolu i Sosnowcu.

Więcej…
 
Finał projektu „Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi” PDF Drukuj
piątek, 06 października 2017 10:55

 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach  zaprasza na uroczyste podsumowanie projektu „Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi”. Spotkanie odbędzie się 21 października (sobota)  w sali konferencyjnej Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”; rozpocznie się o godz. 12.00.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 88

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip