LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Hutnicze wikiwarsztaty PDF Drukuj
środa, 24 maja 2017 13:11

 

 

Już w najbliższą sobotę 27 maja zapraszamy znawców oraz pasjonatów naszego regionu i jego dziedzictwa przemysłowego do Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego - działu Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach na wspólne podążanie "Śladami ognia". We współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska - w ramach projektu GLAM - organizujemy wspólne edytowanie haseł Wikipedii i tworzenia nowych haseł,  związanych z hutnictwem.  Zapewniamy opiekę doświadczonych administratorów i redaktorów, dostęp do źródeł, zdobycie nowych umiejętności, satysfakcję,  dobrą kawę i miłą atmosferę :)

Więcej…
 
Hit INDUSTRIADY – „Fantomy” PDF Drukuj
wtorek, 23 maja 2017 09:39

 

Niecodzienne dźwięki opanują 10 czerwca teren Huty Królewskiej w Chorzowie. Archeologami hutniczych dźwięków będą Piotr Ceglarek i Jan Dybała, katowiccy twórcy multimedialni, kuratorzy Biura Dźwięku Katowice. W ramach INDUSTRIADY zaprezentują oni Performance „Fantomy”. Sztuka świetnie wpisuje się w nasz projekt „Ślady ognia”.

Więcej…
 
INDUSTRIADA w rytmie hutnictwa PDF Drukuj
piątek, 19 maja 2017 12:00

537 atrakcji w 47 obiektach w 28 miastach, 56 tras do zwiedzania, 47 hitów, 37 koncertów i pokazów, 54 wydarzenia dla dzieci  –  tak wygląda statystyka INDUSTRIADY 2017. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach włącza się w Święto Szlaku Zabytków Techniki i zaprasza na cykl działań w Chorzowie.

Więcej…
 
Inauguracja INDUSTRIADY 2017 PDF Drukuj
środa, 17 maja 2017 13:26

 

Zapraszamy do Chorzowa 9 czerwca na oficjalną inaugurację INDUSTRIADY. Spotykamy się przy wieży wyciągowej Szybu Prezydent. Usłyszymy premierowy koncert multimedialny – INDUstrument. Historia rytmu. Będą też warsztaty i piątkowa strefę relaksu, ulokowana wokół wieży.

Widowisko INDUstrument. Historia rytmu" pod muzycznym kierownictwem Pawła Romańczuka i w scenografii Matyldy Sałajewskiej, opowiada historię złożonej relacji człowieka, przyrody i maszyny. Współtworzą je niezwykłe, specjalnie skonstruowane instrumenty oraz wieża Szybu Prezydent, która ujawni kilka sekretów.

Więcej…
 
Projekt "Ślady ognia" - nasi partnerzy PDF Drukuj
poniedziałek, 15 maja 2017 13:52

 

Podążamy  "Śladami ognia".  Przedstawiamy naszych partnerów w projekcie. Dzisiaj bardzo ważna postać - Rafał  Urbacki, reżyser, choreograf krytyczny, antropolog, kurator projektów społecznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Instytutu  Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

W orbicie jego zainteresowań ważna pozostaje tematyka postrzegania osób z alternatywną motoryką i/lub sensoryką w kulturze, archeologia ciała robotniczego, habitus ruchowy osób nieheteronormatywnych. Z ciekawością przygląda się rozwojowi mikro - wspólnot miejskich, realizując projekty z lokalsami na pograniczu choreografii, kuratorstwa, pracy społecznej.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 82

Zabytek dnia

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 348 gości 
scdk
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego
40-057 Katowice ul. PCK 19
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
spe spe bip