LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
„Tajemnice czeladzkich kapliczek” - promocja książki Roberta Garstki PDF Drukuj
środa, 07 listopada 2018 12:41

 

W najbliższy poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum Saturn w Czeladzi na promocję książki i wernisaż wystawy „Tajemnice czeladzkich kapliczek”.  Autorem książki jest nasz kolega Robert Garstka, etnolog, dokumentalista.


Więcej…
 
16 listopada zapraszamy na "Piątek z Wikipedią" PDF Drukuj
środa, 07 listopada 2018 12:08

 

W piątek 16 listopada zapraszamy do Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach na "Piątek z Wikipedią". Rozpoczynamy o godz. 16.30 w sali konferencyjnej przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach.


Więcej…
 
Etnośląskie+ Szczekociny PDF Drukuj
poniedziałek, 22 października 2018 13:13

27 października 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczekocinach, Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin
i Okolic, Urząd Miasta i Gminy w Szczekocinach oraz „Echo Szczekocin” zapraszają na konferencję „Szczekociny – fenomen dziedzictwa” połączoną z warsztatami teoretyczno-szkoleniowymi dla lokalnej społeczności „Debata wokół przyszłości dziedzictwa”. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane trzy tematy dotyczące stanu zachowania założenia parkowego Urszuli Dembińskiej, historycznych przekazów opartych na inwentarzach kościelnych starej plebanii w Szczekocinach oraz zapomnianej sztuki toczenia siwaków Eugeniusza Caban. Każdy z tematów dotyka zagadnień zachowania i podejścia do ochrony dziedzictwa materialnego i niematerialnego Szczekocin. Konferencja połączona z debatą ma na celu wypracowanie rozwiązań wspierających działania na szczeblu lokalnym, a skupionych wokół ochrony i promocji dziedzictwa Szczekocin. Tak ważne dla miasta symbole– pałac, plebania siwaki – mogą zniknąć bezpowrotnie z krajobrazu kulturowego miejsca.

Więcej…
 
28 października Etnośląskie+ Zapraszamy do Świerklańca PDF Drukuj
środa, 17 października 2018 12:18

Etnośląskie +
Świerklaniecka Kompozycja Krajobrazowa

W niedzielę 28 października Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Urząd Gminy w Świerklańcu (pow. tarnogórski) zapraszają do parku w Świerklańcu. Tego dnia pracownicy Instytutu pomogą wszystkim zainteresowanym poznać historię, tajemnice układu kompozycyjnego, jego założenia oraz historię obiektów znajdujących się na terenie parku. Rozpoczęcie o 10:00 spacerem z przewodnikiem po parku.

 

Więcej…
 
Urodzinowy "Piątek z Wikipedią" PDF Drukuj
poniedziałek, 15 października 2018 11:18

 

W najbliższy piątek (19.10) kolejny „Piątek z Wikipedią” w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach.  Będzie to wyjątkowe, bo urodzinowe spotkanie - Polska Wikipedia ma 17 lat. Zapraszamy na ul. Teatralną 4 w Katowicach o godz. 16.30.
Uwaga: prosimy o zapisy!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 96

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 162 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip