LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Finał guizu z "Wihajstra" PDF Drukuj
środa, 19 lipca 2017 15:23

Rozstrzygnęliśmy quiz z tegorocznego numeru "Wihajstra". Nagrody książkowe otrzymują: Pani Katarzyna z Bytomia, Pani Grażyna, Pan Maciej, Pan Jakub z Pyskowic.

Panią Grażynę i Pana Macieja prosimy o kontakt mailowy. Wszystkim dziękujemy za udział, zaangażowanie. Książki prześlemy do Państwa w najbliższym  czasie.

Wszystkim dziękujemy za udział, zaangażowanie. Książki prześlemy do Państwa w najbliższym  czasie.

 
Pałac Ballestremów w Pławniowicach PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 09:57

 

Pławniowice obchodziły niedawno swoje 700 lat. Ta mała miejscowość przyciąga wielu przyjezdnych swą  „architektoniczną perełką”, jaką jest malowniczy Zespół Pałacowo-Parkowy z końca XIX wieku. Polecamy na letnie wypady.  Przedstawiamy historię tego niezwykłego miejsca.

Więcej…
 
Tarnogórskie zabytki na Światowej Liście Dziedzictwa PDF Drukuj
środa, 12 lipca 2017 14:01

 

9 lipca 2017 rok pozostanie ważną i historyczną datą nie tylko dla Tarnowskich Gór.  „Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach”  wpisane  zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako pierwszy obiekt z województwa śląskiego i piętnasty obiekt w Polsce.Decyzja zapadła podczas odbywającej się w Krakowie 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa. W przygotowanym obszernym wniosku znalazło się 28 obiektów, zlokalizowanych  w Tarnowskich Górach, Zbrosławicach i Bytomiu.

Więcej…
 
W oczekiwaniu na UNESCO PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 07 lipca 2017 11:08

 

W niedzielę 9 lipca obradujący w Krakowie Komitet Światowego Dziedzictwa zdecyduje czy „Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach”  zostaną wpisane  na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mamy dużą szansę aby pierwszy obiekt z województwa śląskiego znalazł się na tej prestiżowej liście.

Więcej…
 
Koronka koniakowska na prestiżowej liście PDF Drukuj
piątek, 30 czerwca 2017 12:56

 

Koronka koniakowska została wpisana na krajową lista niematerialnego dziedzictwa kulturowego – poinformował nas Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie. Jest to lista chronionego, niematerialnego dziedzictwa kulturowego danego kraju. Obowiązek ochrony i inwentaryzacji dziedzictwa niematerialnego nałożyła Konwencja UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego, sporządzona w Paryżu w 2003 roku.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 86

Zabytek dnia

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 257 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip