LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Jerzy Gottfried in memoriam PDF Drukuj
wtorek, 24 października 2017 12:38

a

Z przykrością informujemy, że zmarł architekt Jerzy Gottfried. Urodził się w 1922 roku we Lwowie, jednak większość swojego życia spędził na Górnym Śląsku. Przed II wojną światową mieszkał w Rybniku, Świętochłowicach, ostatnio w Katowicach.Od 1949 roku zawodowo był związany z katowickim MIASTOPROJEKTEM. Potem ze swoimi kolegami ze studiów Henrykiem Buszką i Aleksandrem Frantą współtworzył spółkę autorską, która zasłynęła projektami m.in. gmachu Okręgowej Rady Związków Zawodowych w Katowicach przy ul. Dąbrowskiego (obecnie funkcjonują tam wydziały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego), szkoły zawodowej Huty Baildon w Katowicach, domów kultury w Rybniku i Świętochłowicach (Dom Kultury Huty Zgoda w Świętochłowicach). Po dziewięciu latach współpracy zaczął pracować samodzielnie. Wówczas z jego deski kreślarskiej zeszły między innymi projekty katowickiego DOKP, Hali Kwiatów w Parku Śląskim, pawilonów Ośrodka Postępu Technicznego, hal sportowych w Jastrzębiu Zdroju, Opolu i Sosnowcu.

Więcej…
 
Finał projektu „Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi” PDF Drukuj
piątek, 06 października 2017 10:55

 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach  zaprasza na uroczyste podsumowanie projektu „Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi”. Spotkanie odbędzie się 21 października (sobota)  w sali konferencyjnej Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”; rozpocznie się o godz. 12.00.

Więcej…
 
Konkurs "Z purpurką w tle" PDF Drukuj
poniedziałek, 09 października 2017 09:44


Zbliżamy się do finału działań „Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi”. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować tematem nie tylko pasjonatów stroju ludowego. Idąc tym tropem proponujemy Państwu zabawę ze współczesnymi kontekstami purpurki - ogłaszamy konkurs na najciekawszą współczesną stylizację z wykorzystaniem purpurki.

Więcej…
 
Wielkie chwile małej ulicy - zapraszamy do nas! PDF Drukuj
czwartek, 28 września 2017 13:26


Jesteśmy już w nowym miejscu - w samym centrum miasta - przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach. 13 i 14 października zapraszamy na uroczyste otwarcie. Zaplanowaliśmy m.in. koncerty orkiestr dętych, potańcówkę w rytmach folkowych, wystawę, spotkania autorskie, wykłady, grę miejską. Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

Więcej…
 
Promocja wydawnictwa "Gont" PDF Drukuj
środa, 04 października 2017 12:23

 

13 października o godz. 15.15 zapraszamy na ul. Teatralną 4 w Katowicach na promocję naszej najnowszej publikacji "Gont", którą wydaliśmy wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Redaktorem naukowym publikacji jest Ewa Caban. Wydarzenie jest jednym z elementów Festiwalu Otwarcia Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach w nowej siedzibie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 93

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 245 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip