LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
"Kryminalna Teatralna" PDF Drukuj
środa, 11 października 2017 10:37

 

Co się stało z burmistrzem? Z informacji zamieszczonej w „Gazecie Robotniczej” z dnia 14 października 1871 roku dowiadujemy się, iż zaginął Louis Diebl – pierwszy katowicki burmistrz. Ciekawostką w tej sprawie staje się fakt, iż w niemalże w tym samym czasie z kasy miejskiej ginie piętnaście tysięcy talarów. Czy to zbieg okoliczności? Gdzie jest Louis i gdzie podział się dobytek miasta?" Zagadkę tajemniczego zaginięcia Louisa Diebla, czyli pierwszego katowickiego burmistrza, będziemy rozwiązywać w najbliższą sobotę 14.10 podczas gry miejskiej "Kryminalna Teatralna". Zapraszamy na Teatralną do wspólnej przygody i zabawy od godz.11.00 do 13.00.

Więcej…
 
Śląska Jednodniówka Sejmowa PDF Drukuj
wtorek, 10 października 2017 08:45

 

10 października mija 95. rocznica pierwszego posiedzenia Sejmu Śląskiego w Katowicach. Na 95 rocznicę pierwszych wyborów i pierwszego posiedzenia Sejmu Śląskiego wydaliśmy "Śląską Jednodniówkę Sejmową". Można ją będzie otrzymać podczas Festiwalu Otwarcia naszej nowej siedziby Regionalnego Instytutu Kultury przy ul. Teatralnej 13 i 14 października.

Więcej…
 
Konkurs "Wakacje z Wikipedią" PDF Drukuj
środa, 30 sierpnia 2017 18:59

Zapraszamy do udziału w konkursie Wakacje z Wikipedią. Możecie w nim podzielić się swoimi fotografiami, które dokumentują polskie zabytki, obszary przyrody chronionej i sztukę dostępną w przestrzeni publicznej. Regionalny Instytut Kultury jest partnerem konkursu. Przygotowaliśmy dla Was także coś specjalnego - nasz konkurs związany z Europejskimi Dniami Dziedzictwa w Świerklańcu 9 i 10 września.

Szczegóły w Regulaminie -> pobierz

 
Purpurkowe warsztaty w Dąbrówce Wielkiej PDF Drukuj
środa, 13 września 2017 14:11

 

W środę 20 września  będziemy wiązać purpurki w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej (dzielnica Piekar Śląskich).  Będą to ostatnie warsztaty w ramach projektu "Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi" realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli, tym bardziej, ze Dąbrówka Wielka to silny ośrodek  folkloru śląskiego, promujący  śląskie stroje ludowe i śląskie tradycje.

Więcej…
 
Fotograficzne wspomnienia z Świerklańca PDF Drukuj
piątek, 15 września 2017 12:32

 

Zobaczcie zdjęcia z Europejskich Dni Dziedzictwa w parku świerklanieckim, z 9 i 10 września. Dziękujemy uczestnikom spacerów, gry terenowej oraz wszystkim, którzy z takim zainteresowaniem zgłębiali z nami historię rodu Donnersmarcków zwiedzając parkowe obiekty: kościół z mauzoleum, Pałac Kawalera i tarasy pałacowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na naszej stronie.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 93

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 238 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip