LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Światynia 2 - nasza najnowsza publikacja PDF Drukuj
środa, 22 listopada 2017 15:12

 

Świątynia 2 ” – tak zatytułowany jest nowy, dziewiąty już tom „Wiadomości Konserwatorskich Województwa Śląskiego", oscylujący wokół tematyki konserwacji zabytków sakralnych  naszego województwa w ostatnich kilkunastu latach. Redaktorem tomu jest Irena Kontny, historyk sztuki z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach. Książka została wydana przez Śląskiego  Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach oraz Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Można ją nabyć w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach. Kosztuje 20 zł.

Więcej…
 
Nagrody w dziedzinie konserwacji zabytków PDF Drukuj
środa, 13 grudnia 2017 12:59

 

Laureatami nagród Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków 2017 zostali dr hab. inż. Łukasz Drobiec, prof. Politechniki Śląskiej (w kategorii konserwator) i Starostwo Powiatowe w Raciborzu (w kategorii inwestor).  Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach podczas sesji konserwatorskiej "Skarby światowego dziedzictwa".

Więcej…
 
13 grudnia - sesja konserwatorska PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 listopada 2017 08:59

 

"Skarby światowego dziedzictwa" to temat tegorocznej sesji konserwatorskiej, na którą zapraszamy 13 grudnia. Sesja odbędzie się w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ul. Teatralnej 4, rozpocznie się o godz. 10.00. Będzie  połączona z uroczystością wręczenia nagród Marszałka Województwa Śląskiego „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków”. Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Więcej…
 
Katedra Pomnikiem Historii PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 30 listopada 2017 14:03

 

Katedra Chrystusa Króla w Katowicach wraz z kurią i ogrodami zostały uznane za Pomnik Historii.  Formalnie  istniejący już Pomnik Historii „Katowice – Gmach Województwa i Sejmu Śląskiego” został  rozszerzony o założenie Archikatedry pw. Chrystusa Króla. 23 listopada 2017 roku RP  Andrzej Duda wręczył oficjalne dokumenty potwierdzające wpis jedenastu obiektów w całej Polsce na elitarną listę Pomników Historii. Obecnie jest na niej 81 zabytków.

Więcej…
 
Stowarzyszenie Historyków Sztuki zaprasza PDF Drukuj
wtorek, 14 listopada 2017 10:59

 

28 listopada w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach odbędzie się promocja publikacji Oblicza sztuki na obszarze obecnego województwa śląskiego w latach 1945 - 1975, zawierającej materiały z sesji naukowej Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddziału Górnośląskiego w Katowicach 2–3 czerwca 2016 roku. Redaktorem wydawnictwa jest Teresa Dudek Bujarek.

W wydawnictwie opublikowane są artykuły naszych koleżanek: Anny Syski, historyka architektury ("Architektura kultury") i Ireny Kontny, historyka sztuki ("Witrażowa twórczość Zdzisława Gedliczki w województwie śląskim").

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 96

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 394 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip