LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Hutnicze wikiwarsztaty PDF Drukuj
środa, 24 maja 2017 13:11

 

 

Już w najbliższą sobotę 27 maja zapraszamy znawców oraz pasjonatów naszego regionu i jego dziedzictwa przemysłowego do Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego - działu Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach na wspólne podążanie "Śladami ognia". We współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska - w ramach projektu GLAM - organizujemy wspólne edytowanie haseł Wikipedii i tworzenia nowych haseł,  związanych z hutnictwem.  Zapewniamy opiekę doświadczonych administratorów i redaktorów, dostęp do źródeł, zdobycie nowych umiejętności, satysfakcję,  dobrą kawę i miłą atmosferę :)

Więcej…
 
Wikiwarsztaty hutnicze PDF Drukuj
środa, 10 maja 2017 12:41

 

W sobotę 27 maja zapraszamy na warsztaty edytowania Wikipedii – poprawiania i tworzenia nowych haseł związanych z hutnictwem.  Warsztaty  organizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, w ramach projektu GLAM.

Zapewniamy: opiekę doświadczonych administratorów i redaktorów, dostęp do źródeł, dobrą kawę i miłą atmosferę. Tematyka, wokół której będziemy oscylować – hutnictwo  i jego dziedzictwo – ma nierozerwalny związek z realizowanym przez Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego interdyscyplinarnym programem „Ślady ognia”, poświęconym dziedzictwu hutniczemu województwa śląskiego.

 

Więcej…
 
Będziemy dobrze prząść PDF Drukuj
czwartek, 11 maja 2017 10:24

 

W sobotę 13 maja „Robiymy cwist i lojfer”, czyli będziemy na warsztatach przędzenia i tkania. Zapraszamy do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Będzie o przędzeniu, tkaniu, lnie, owcach, kołowrotkach. Spróbujemy sił przy gręplach, wrzecionie i krośnie. Startujemy o 18.00, działamy do 23.00. Zajęcia  poprowadzą:  Małgorzata Pietrzak (na zdjęciu) z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, pasjonatka tradycji śląskich i rękodzieła oraz Ewa Zacharyasz z Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

"Robiymy cwist i lojfer” to jedna z atrakcji XII Zabrzańskiej Nocy Muzeów.Pełny jej program znajdziecie tutaj.

 
Wystawa o dorobku Jerzego Gottfrieda PDF Drukuj
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 12:46

 

Wystawę poświęconą Jerzemu Gottfriedowi można będzie oglądać od  11 kwietnia do 11 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu.  Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego jest jednym z partnerów projektu Twórcy Śląskiej Architektury prowadzonego przez Bibliotekę Śląską w katowicach. Nasza historyk architektury,  Anna Syska przygotowywała tę wystawę merytorycznie.

Jerzy Gottfried to wybitny projektant, którego budynki tworzą charakter dwudziestowiecznej architektury na Górnym Śląsku.

 

Więcej…
 
Unikatowe zwyczaje w naszym obiektywie PDF Drukuj
piątek, 21 kwietnia 2017 09:45

Pozostajemy jeszcze na chwilę w klimacie świątecznym. Prezentujemy tegoroczne wybrane wydarzenia lokalne, w których uczestniczył w Wielkim Tygodniu i w Święta Wielkanocne Robert Garstka, nasz fotograf i dokumentalista.

Środa żurowo - palenie żuru w Obrowcu (powiat krapkowicki, woj.opolskie)

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 89

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 285 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip