LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Purpurkowe warsztaty w Dąbrówce Wielkiej PDF Drukuj
środa, 13 września 2017 14:11

 

W środę 20 września  będziemy wiązać purpurki w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej (dzielnica Piekar Śląskich).  Będą to ostatnie warsztaty w ramach projektu "Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi" realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli, tym bardziej, ze Dąbrówka Wielka to silny ośrodek  folkloru śląskiego, promujący  śląskie stroje ludowe i śląskie tradycje.

Więcej…
 
Fotograficzne wspomnienia z Świerklańca PDF Drukuj
piątek, 15 września 2017 12:32

 

Zobaczcie zdjęcia z Europejskich Dni Dziedzictwa w parku świerklanieckim, z 9 i 10 września. Dziękujemy uczestnikom spacerów, gry terenowej oraz wszystkim, którzy z takim zainteresowaniem zgłębiali z nami historię rodu Donnersmarcków zwiedzając parkowe obiekty: kościół z mauzoleum, Pałac Kawalera i tarasy pałacowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na naszej stronie.

 
Zapraszamy do Świerklańca! Zobacz szczegóły PDF Drukuj
czwartek, 07 września 2017 13:12

Już w najbliższą sobotę i niedzielę czekamy na Was w pięknym świerklanieckim parku. Dla nikogo nie zabraknie atrakcji  - nasza oferta to spacer po parku z osobą oprowadzającą, zwiedzanie parkowych obiektów: tarasów pałacowych, Domu Kawalera, parkowego kościoła Dobrego Pasterza i mauzoleum Donnersmarcków, warsztaty dla dzieci (w  niedzielę) oraz gra terenowa pod intrygującym tytułem  „Tajemnice ogrodu Markizy La Païva".

Szczegóły w Regulaminie -> pobierz

Więcej…
 
Europejskie Dni Dziedzictwa w Świerklańcu PDF Drukuj
środa, 30 sierpnia 2017 15:39

W tym roku wyjątkowa - 25 edycja - Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu", zwracająca szczególną uwagę na piękno polskich krajobrazów. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest jednym z organizatorów - 9 i 10 września (sobota, niedziela) zapraszamy do Świerklańca. Będziemy oprowadzać po parku i parkowych obiektach: Pałacu Kawalera, Tarasach pałacowych, parkowym kościele Dobrego Pasterza i mauzoleum Donnersmarcków.  Przygotowaliśmy także grę terenową „TAJEMNICE OGRODU MARKIZY LA PAÏVA” oraz warsztaty dla dzieci.

Partnerami wydarzenia są: Gmina Świerklaniec  i Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.

Zachęcamy również do fotografowania świerklanieckiego krajobrazu i udziału w otwartym konkursie fotograficznym WAKACJE Z WIKIPEDIĄ,  organizowanym przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa, którego celem jest udokumentowanie materialnego i przyrodniczego dziedzictwa Polski.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest partnerem projektu WAKACJE Z WIKIPEDIĄ. Ze zdjęć wykonanych podczas Europejskich Dni Dziedzictwa  w Świerklańcu i przesłanych na konkurs wybierzemy najciekawsze zdjęcia i ich autorów nagrodzimy.

Więcej informacji na temat konkursu: wikiwakacje.pl

 
Purpurkę wiążemy w Piekarach PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 30 sierpnia 2017 13:59

 

W najbliższą środę 6 września zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich (ul. Bytomska 73) na warsztaty wiązania purpurki, czyli tradycyjnej chusty mężatek noszonej do śląskiego stroju ludowego na specjalne okazje i uroczystości. Trudną sztukę wiązania chusty zaprezentuje mistrz tradycji Tomasz Wrona z Mysłowic, nauczyciel historii, pasjonat etnografii i śląskiego stroju ludowego, autor książek o tematyce historycznej i etnograficznej oraz artykułów w prasie polskiej i amerykańskiej.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 95

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 157 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip