LOGO
Strona startowa
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Ewangelicy zapraszają! Kościoły otwarte PDF Drukuj
czwartek, 22 czerwca 2017 14:53

 

Na najbliższą sobotę i niedzielę (24 i 25 czerwca) zaplanowano ważne wydarzenie związane z obchodami 500 lecia Reformacji - Dni Otwartych Drzwi Kościołów Ewangelickich Diecezji Katowickiej.

Można będzie odwiedzić kościoły w następujących miastach: Brzeg, Byczyna, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Gliwice i Łabędy, Golasowice, Jastrzębie, Katowice, Kluczbork, Kraków, Mikołów, Nowy Sącz, Olesno, Orzesze, Rybnik, Siemianowice, Sosnowiec, Świętochłowice i Ruda Śląska – Wirek, Katowice - Szopienice, Tarnowskie Góry, Tychy, Wodzisław, Zabrze. Świątynie w tych miastach należą do diecezji katowickiej.

 

Więcej…
 
“Śladami ognia. Huta mówi” – filmowe wspomnienia PDF Drukuj
wtorek, 20 czerwca 2017 12:37

 

 

Zapraszamy do wysłuchania wspomnień ludzi związanych z hutnictwem, które prezentowaliśmy podczas Industriady.  Pracując nad projektem „Ślady ognia” dokumentującym dziedzictwo hutnictwa wiele godzin spędziliśmy na rejestrowaniu rozmów, wspomnień, opinii. Efekt naszej pracy to krótkie produkcje filmowe.

Więcej…
 
Tajemnicze kamienie. Leśne kościoły. PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 14 czerwca 2017 12:24

 

W czwartek 15 czerwca przy kamieniu na Równicy nabożeństwem o godz. 10.00 rozpoczną się Ewangelickie Dni Kościoła. Kamienny ołtarz na zboczu Równicy to miejsce szczególnie ważne dla ewangelików, jeden z tzw. leśnych kościołów, przy których gromadzili się w czasie kontrreformacji.

Więcej…
 
INDUSTRIADA 2017 za nami PDF Drukuj
wtorek, 13 czerwca 2017 11:12

 

INDUSTRIADA 2017 z przewodnim hasłem "W rytmie maszyny" przeszła do historii. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach był jednym z organizatorów wydarzenia. W tym roku nasze działania skupiliśmy w Chorzowie.

Zainaugurowaliśmy Święto Szlaku Zabytków Techniki przy Szybie Prezydent wielkim widowiskiem "INDUstrument. Historia rytmu". Potem podążaliśmy na terenie Huty Królewskiej "śladami ognia" i skupiliśmy szczególną uwagę na dziedzictwie hutnictwa i na ludziach z tą gałęzią przemysłu związanych. Wszystkim, którzy z nami współpracowali i wszystkim, którzy w naszych wydarzeniach uczestniczyli serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

 

Więcej…
 
Rozruch maszyn - inauguracja INDUSTRIADY 2017 PDF Drukuj
czwartek, 08 czerwca 2017 13:02

 

Przed nami poważne wyzwanie - już jutro w Chorzowie przy Szybie Prezydent oficjalna inauguracja INDUSTRIADY 2017 i premiera widowiska "INDUstrument. Historia rytmu". Energii nie brakuje, intensywne przygotowania do jutrzejszego wydarzenia trwają.

Szyb Prezydent ma już nieco inny, widowiskowy wizerunek. Zapraszamy w piątek do Chorzowa już od 18.30, widowisko inauguracyjne rozpoczynamy o 21.30

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 92

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 289 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip