LOGO
Strona startowa
Wikiwarsztaty hutnicze PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 10 maja 2017 12:41

 

W sobotę 27 maja zapraszamy na warsztaty edytowania Wikipedii – poprawiania i tworzenia nowych haseł związanych z hutnictwem.  Warsztaty  organizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, w ramach projektu GLAM.

Zapewniamy: opiekę doświadczonych administratorów i redaktorów, dostęp do źródeł, dobrą kawę i miłą atmosferę. Tematyka, wokół której będziemy oscylować – hutnictwo  i jego dziedzictwo – ma nierozerwalny związek z realizowanym przez Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego interdyscyplinarnym programem „Ślady ognia”, poświęconym dziedzictwu hutniczemu województwa śląskiego.

 

Podążając „Śladami ognia” podejmujemy próbę ocalenia, interpretacji i popularyzacji tematyki hutniczej. Wszak hutnictwo i związane z nim górnictwo rud stanowi najstarszą bazę późniejszego wielkiego górnośląskiego przemysłu. Przez ponad dwieście lat współdziałanie hut i kopalń, metali i węgla stymulowało rozwój technologiczny największej europejskiej industrii, zmieniając nieodwracalnie lokalną wyobraźnię, pejzaż cywilizacyjny, kulturowy, społeczny i przyrodniczy.

Warsztaty odbędą się 27 maja w naszej siedzibie – w Katowicach przy ul. Juliusza Ligonia 7  od 10.00 do 15.00. Prosimy o przyniesienie laptopów.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 194 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip