LOGO
Strona startowa
Europejskie Dni Dziedzictwa w Świerklańcu PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 30 sierpnia 2017 15:39

W tym roku wyjątkowa - 25 edycja - Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu", zwracająca szczególną uwagę na piękno polskich krajobrazów. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest jednym z organizatorów - 9 i 10 września (sobota, niedziela) zapraszamy do Świerklańca. Będziemy oprowadzać po parku i parkowych obiektach: Pałacu Kawalera, Tarasach pałacowych, parkowym kościele Dobrego Pasterza i mauzoleum Donnersmarcków.  Przygotowaliśmy także grę terenową „TAJEMNICE OGRODU MARKIZY LA PAÏVA” oraz warsztaty dla dzieci.

Partnerami wydarzenia są: Gmina Świerklaniec  i Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.

Zachęcamy również do fotografowania świerklanieckiego krajobrazu i udziału w otwartym konkursie fotograficznym WAKACJE Z WIKIPEDIĄ,  organizowanym przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa, którego celem jest udokumentowanie materialnego i przyrodniczego dziedzictwa Polski.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest partnerem projektu WAKACJE Z WIKIPEDIĄ. Ze zdjęć wykonanych podczas Europejskich Dni Dziedzictwa  w Świerklańcu i przesłanych na konkurs wybierzemy najciekawsze zdjęcia i ich autorów nagrodzimy.

Więcej informacji na temat konkursu: wikiwakacje.pl

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip