LOGO
Strona startowa
Promocja wydawnictwa "Gont" PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 04 października 2017 12:23

 

13 października o godz. 15.15 zapraszamy na ul. Teatralną 4 w Katowicach na promocję naszej najnowszej publikacji "Gont", którą wydaliśmy wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Redaktorem naukowym publikacji jest Ewa Caban. Wydarzenie jest jednym z elementów Festiwalu Otwarcia Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach w nowej siedzibie.


Dr Joanna Banik, kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu, zwraca uwagę we wstępie, iż wydawnictwo stanowi dopełnienie sesji popularnonaukowej "Zmierzch gontu?", przygotowanej przez Muzeum Beskidzkie w Wiśle w ramach 24 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki".
- Celem tej publikacji jest przede wszystkim pokazanie dziedzictwa regionu, jakim jest tradycyjne budownictwo Beskidów z jego charakterystycznym elementem - szyndziołem (gontem). Jest ona zwieńczeniem wieloletniej wspólpracy Koła Kochających Kurlawe Chaty z Narodowym Instytutem Dziedzictwa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - podkreśla dr Joanna Banik.
Promocja "Gontu" jest jednym z elementów Festiwalu Otwarcia Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach w nowej siedzibie - przy ul. Teatralnej 4.
13 października przy ul. Teatralnej 4 będzie można posłuchać o etnograficznej działalności Instytutu i zobaczyć jej efekty. Zaprezentowana zostanie także wystawa fotograficzna ilustrująca obrzędowość doroczną w województwie śląskim.


 


 


 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 154 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip