LOGO
Strona startowa
Konkurs "Z purpurką w tle" PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 października 2017 09:44


Zbliżamy się do finału działań „Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi”. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować tematem nie tylko pasjonatów stroju ludowego. Idąc tym tropem proponujemy Państwu zabawę ze współczesnymi kontekstami purpurki - ogłaszamy konkurs na najciekawszą współczesną stylizację z wykorzystaniem purpurki.


 

W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 lat. Należy przesłać swoje zdjęcie w stylizacji wykorzystującej purpurkę czy kilku purpurek. Zdjęcia przesyłać należy na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Organizatorem konkursu jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Jury konkursowe,  złożone z pracowników Instytutu, w składzie:  Małgorzata Pietrzak, Danuta Cholewa, Beata Przybylska, Bożena Ferdyn – Janik, oceniać będzie: pomysłowość i innowacyjność, twórcze podejście do tradycji, harmonijną kompozycję całości.

Zdjęcia należy przesyłać do 16 października 2017 roku. W treści maila należy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy.

Przesłanie zdjęcia  jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronach zarządzanych przez Organizatora konkursu , chyba że autor uczyni wyraźne zastrzeżenie.

Wyniki konkursu ogłosimy podczas uroczystego podsumowania projektu „Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi” 21 października 2017 roku w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Zapraszamy na to spotkanie!

W konkursie nagrodzimy trzy osoby – nagrodami będą pięknie wydane książki „"Polski strój ludowy ze śląskim suplementem w fotografii Stanisława Gadomskiego i Barbary Kubskiej", które  ukazały się  nakładem Muzeum Miejskiego w Tychach w 2016 roku.

 

foto: Robert Garstka

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 451 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip