LOGO
Strona startowa
"Polonezem przez Polskę" z finałem w Chorzowie PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 listopada 2017 07:01

W Święto Niepodległości zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury na wyjątkowe taneczne widowisko "Polonezem przez Polskę". O godz. 17.00  wystąpią zespoły z województwa śląskiego – Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” z Poczesnej koło Częstochowy oraz Zespół Regionalny „Istebna”.

 

Grupy zaprezentują kombinację własnego repertuaru (z uwzględnieniem tańców narodowych) oraz wspólnie wypracowany spektakl teatru tańca współczesnego inspirowany tańcami narodowymi. Wstęp wolny.

Autorami koncepcji spektaklu są Tobiasz Sebastian Berg i Martyna Łyko, autorem muzyki Kamil Tuszyński. Za realizację działania odpowiada Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Widowisko “Polonezem przez Polskę” jest finałem projektu “Wiele miejsc. Jedno święto.” prowadzonego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Projekt łączy działania animacyjne, artystyczne i edukacyje, by zachęcać mieszkańców województwa śląskiego do aktywnego współtworzenia obchodów święta niepodległości. W ramach inicjatywy w 40 miejscowościach o utrudnionym dostępie do kultury, w nietypowych przestrzeniach i miejscach prezentowany był spektakl poświęcony tematyce niepodległości. Sceną artystycznych działań stały się klatki schodowe, dziedzińce, place zabaw i inne nieoczywiste przestrzenie. Przedstawienia łączyły elementy teatru dramatycznego i performance’u, by wspólnie z widownią kreować świat obchodów świąt narodowych. Działania ożywiały miejsca oddalone od instytucji kultury, a ich mieszkańcy byli zapraszani do współtworzenia prezentowanego spektaklu.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021, w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”.

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 670 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip