LOGO
Strona startowa
Inauguracja "Piątków z Wikipedią". Warsztaty edytowania PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 03 stycznia 2018 09:54

Wszystkich zainteresowanych historią, architekturą, zabytkami, materialnym i niematerialnym dziedzictwem kulturowym, przemysłem, lubiących wiedzieć  więcej, zdobywać nowe umiejętności, zafascynowanych wiedzą, lubiących pisać, redagować i  fotografować zapraszamy 19 stycznia na inaugurację „Piątków z Wikipedią” do Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach. Tematem wiodącym spotkania będą zabytkowe rezydencje województwa śląskiego.


 

W każdy trzeci piątek miesiąca będziemy organizować otwartą dla wszystkich chętnych przygodę z Wikimediami. Pierwsze z cyklicznych spotkań polegających na edytowaniu istniejących haseł w Wikipedii i tworzeniu nowych odbędzie się 19 stycznia w sali konferencyjnej Regionalnego Instytutu Kultury przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach (na I piętrze) od godz. 16.30.

Czekamy zarówno na osoby, które pierwsze doświadczenia z Wikipedią mają za sobą, edytowały, edytują, fotografują, ale również tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć niesamowitą przygodę z Wikipedią.

Pomożemy w pierwszych edycjach, zapoznamy uczestników z zasadami obowiązującymi w Wikipedii i jej projektach siostrzanych (Wikisłowniku, Wikiźródłach, Wikidanych i innych), skontaktujemy z doświadczonymi redaktorami, pomożemy w uzyskaniu dostępu do wiarygodnych źródeł.

Prosimy zabrać ze sobą laptopy. Zapewniamy internet, kawę, herbatę i miłą atmosferę.

Zapraszamy! Wstęp na spotkanie jest wolny. Prosimy jednak o zgłoszenia na adres mailowy: bferdynjanik@rik.katowice.pl. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska.

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 154 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip