LOGO
Strona startowa
"Zabytek Zadbany" 2018 PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 stycznia 2018 12:01

 

Rozpoczęła się tegoroczna  edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Konkurs jest skierowany do właścicieli, posiadaczy lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31stycznia.


 

Konkurs ma sześć kategorii: utrwalenie wartości zabytkowej obiektu, rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie i pałacowe), adaptacja obiektów zabytkowy, architektura i budownictwo drewniane, architektura przemysłowa i budownictwo inżynieryjne oraz właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem (ta ostatnia to kategoria specjalna).

Do tegorocznej edycji konkursu zgłaszać można obiekty, przy których prace ukończono w latach 2013-2017; kategoria specjalna właściwego użytkowania i stałej opieki nad zabytkiem obejmuje co najmniej dziesięć lat poprzedzających rok złożenia wniosku.

Nad przebiegiem konkursu czuwa Jury, składające się z ekspertów posiadających wiedzę i doświadczenie w dziedzinie konserwacji zabytków. Jury ocenia jakość i zakres prac budowlanych, konserwatorskich, restauratorskich, rewaloryzacyjnych prowadzonych przy zabytkach.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który bezpośrednio odpowiada za realizację konkursu, pod tym linkiem.

 

 

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 681 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip