LOGO
Strona startowa
16 lutego kolejny "Piątek z Wikipedią" PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:14

 

16 lutego organizujemy kolejny „Piątek z Wikipedią”. Będziemy kontynuować tematykę zabytkowych rezydencji województwa śląskiego. Na spotkaniu inaugurującym cykl dokonaliśmy już edycji kilku haseł (m.in. Pałac Młodzieży w Katowicach, pałace w: Leszczynach, Szczekocinach,  Dzimierzu, Wilkowicach,  Izwinach i Nakle Śląskim. Wszystkich uczestników pierwszych warsztatów oraz tych, którzy nie mogli dotrzeć, zapraszamy do Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach w trzeci piątek lutego od godz. 16.30.


 

Cykl "Piątki z Wikipedią" dedykujemy wszystkich zainteresowanym historią, architekturą, zabytkami, materialnym i niematerialnym dziedzictwem kulturowym, przemysłem, lubiącym wiedzieć  więcej, zdobywać nowe umiejętności, zafascynowanym  wiedzą, lubiącym pisać, redagować i  fotografować.

 

"Piątki z Wikipedią" zainaugurowaliśmy 19 stycznia


Czekamy zarówno na osoby, które pierwsze doświadczenia z Wikipedią mają za sobą, edytowały, edytują, fotografują, ale również tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć niesamowitą przygodę z Wikipedią.

Pomożemy w pierwszych edycjach, zapoznamy uczestników z zasadami obowiązującymi w Polska Wikipedia i jej projektach siostrzanych (Wikisłowniku, Wikiźródłach, Wikidanych i innych), skontaktujemy z doświadczonymi redaktorami, pomożemy w uzyskaniu dostępu do wiarygodnych źródeł.

Prosimy zabrać ze sobą laptopy. Zapewniamy internet, kawę, herbatę i miłą atmosferę. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Prosimy jednak o zgłoszenia na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska.

Zapraszamy!

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 696 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip