LOGO
Strona startowa
20 kwietnia kolejny "Piątek z Wikipedią" PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 08:58

20 kwietnia zapraszamy na kolejny „Piątek z Wikipedią”. Spotykamy się o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4). Będziemy tworzyć nowe hasła i edytować istniejące. Kontynuujemy tematykę dziedzictwa przemysłu i techniki. Przynosimy ze sobą laptopy.

 

 

Warsztaty dedykowane są osobom, które pierwsze doświadczenia z Wikipedią mają za sobą, edytowały, edytują, fotografują, ale również tym, którzy dopiero zamierzają rozpocząć niesamowitą przygodę z Wikipedią.

Pomożemy w pierwszych edycjach, zapoznamy uczestników z zasadami obowiązującymi w Polska Wikipedia i jej projektach siostrzanych (Wikisłowniku, Wikiźródłach, Wikidanych i innych), skontaktujemy z doświadczonymi redaktorami, pomożemy w uzyskaniu dostępu do wiarygodnych źródeł.

BARDZO WAŻNE! Prosimy zabrać ze sobą laptopy. Zapewniamy internet, kawę, herbatę i miłą atmosferę.
Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Cykl "Piątki z Wikipedią" dedykujemy wszystkich zainteresowanym historią, architekturą, zabytkami, materialnym i niematerialnym dziedzictwem kulturowym, przemysłem, lubiącym wiedzieć więcej, zdobywać nowe umiejętności, zafascynowanym wiedzą, lubiącym pisać, redagować i fotografować.

 

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 203 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip