LOGO
Strona startowa
18 maja zapraszamy na Piątek z Wikipedią PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 09 maja 2018 13:07

18 maja  organizujemy kolejny „Piątek z Wikipedią”. Warsztaty edytowania będą poświęcone dziedzictwu przemysłu i techniki woj. śląskiego, szczególnie dorobkowi Karola Goduli, Joanny Schaffgotsch i rodu Schaffgotschów.

Rozpoczną się o godz. 16.30 w Regionalnym Instytucie Kultury przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach (sala konferencyjna, I piętro). Wstęp na warsztaty jest wolny; trzeba przynieść ze sobą laptopy.

Zajęcia dedykowane są osobom, które pierwsze doświadczenia z Wikipedią mają za sobą, edytowały, edytują, fotografują, ale również tym, którzy dopiero zamierzają rozpocząć niesamowitą przygodę z Wikipedią. Prowadzący  pomogą w pierwszych edycjach, zapoznają uczestników z zasadami obowiązującymi w Polska Wikipedia i jej projektach siostrzanych (Wikisłowniku, Wikiźródłach, Wikidanych i innych), umożliwią kontakt  z doświadczonymi redaktorami, pomogą w uzyskaniu dostępu do wiarygodnych źródeł.

Warsztaty poprowadzi Ewa Caban z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, redaktor Wikipedii.

 

Cykl "Piątki z Wikipedią" dedykowany jest  wszystkich zainteresowanym historią, architekturą, zabytkami, materialnym i niematerialnym dziedzictwem kulturowym, przemysłem, lubiącym wiedzieć  więcej, zdobywać nowe umiejętności, zafascynowanym  wiedzą, lubiącym pisać, redagować i  fotografować.

 

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 522 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip