LOGO
Strona startowa
„Tajemnice czeladzkich kapliczek” - promocja książki Roberta Garstki PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 07 listopada 2018 12:41

 

W najbliższy poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum Saturn w Czeladzi na promocję książki i wernisaż wystawy „Tajemnice czeladzkich kapliczek”.  Autorem książki jest nasz kolega Robert Garstka, etnolog, dokumentalista.„Tajemnice czeladzkich kapliczek” to publikacja i wystawa fotografii, które przybliżają historię małych obiektów sakralnych, znajdujących się na terenie gminy Czeladź. To pierwsze tak kompleksowe opracowanie o małej architekturze sakralnej na tym terenie.


- Mam nadzieję, że moja książka będzie zarówno opisem istniejących obiektów, jak i pewnym poszerzeniem wcześniejszych tekstów, które przyczynią się do poznania lokalnej historii i zachowania jej dla młodszego pokolenia – zapewnia Robert Garstka, autor fotografii i opracowania.

Wydarzenie jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach Projektu EtnoŚląskie+,  realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”; zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 252 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip