LOGO
Strona startowa Monitoring Programu...
Monitoring PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 marca 2011 13:16

Szanowni Państwo!
Informuję, że pomyłkowo, do prośby o wypełnienie ankiety monitoringu Wojewódzkiego Programu Opieki nad Zabytkami 2014-2017 dołączaliśmy nieaktualną wersje ankiety. Bardzo proszę o skorzystanie z ankiety dostępnej na stronie internetowej: www. scdk.pl w zakładce „Mnitoring Programu...".


Obowiązek prowadzenia kontroli stanu realizacji Wojewódzkiego Programu Opieki nad Zabytkami w Województwie Śląskim wynika z art. 87 ust. 5 i 6 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Zgodnie z cytowaną ustawą Zarząd Województwa Śląskiego co dwa lata sporządza sprawozdanie ze stanu realizacji programu i przedstawia je Sejmikowi Województwa. Następnie sprawozdanie jest przekazywane Generalnemu Konserwatorowi Zabytków i Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków w celu wykorzystania go przy opracowywaniu, aktualizacji i realizacji Krajowego Programu Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami.


W imieniu Zarządu Województwa monitoring programu prowadzi Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Dział Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego. Obowiązek prowadzenia monitoringu przez RIK, Dział ŚCDK wynika bezpośrednio ze Statutu instytucji.


Monitoring polega na rejestrowaniu zmian, jakie zachodzą w wyniku podejmowanych na terenie województwa inicjatyw dotyczących opieki nad zabytkami oraz na analizie zebranych danych. Jedną z form zbierania danych są ankiety wysyłane do jednostek samorządu terytorialnego. Uzyskane  informacje pozwalają nakreślić obraz zmian w dziedzinie opieki nad zabytkami zachodzących na terenie województwa.


W tym roku przypada kolejny termin opracowania Sprawozdania z Realizacji Wojewódzkiego Programu Opieki nad Zabytkami w Województwie Ślaskim. Dlatego, już tradycyjnie zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiet zamieszczonych poniżej. Wypełnione ankiety prosimy przesłać na adres internetowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą na adres: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Dział Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego, 40-003 Katowice, ul. Teatralna 4.

Dziękuję za zaangażowanie.

 

 

 

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 178 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip