LOGO
Strona startowa Inni o nas
PIĘKNO DOTYKU PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 stycznia 2012 07:12

 

Muzeum w Bielsku-Białej zaprasza na otwarcie wystawy prezentującej zbiory Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie


1 luty 2012 roku godz. 18:00
Galeria MT Muzeum w Bielsku-Białej
budynek Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej pl. Żwirki i Wigury 8


www.muzeum.bielsko.plPIĘKNO DOTYKU  to wystawa multisensoryczna, zorganizowana we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach. Na wystawę składają się wierne kopie, w większości w skali 1/1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie.
Prezentowana po raz pierwszy w naszym Muzeum ekspozycja przybliża osobom widzącym sposób postrzegania świata „przez dotyk", jednocześnie ukazując nowy sposób postrzegania przestrzeni muzealnej.
Wystawa daje możliwość „odbioru sztuki" osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze.
Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami jak m. in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pięta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.
„Piękno dotyku" zaprasza do integracji osób widzących i niewidzących poprzez ekspozycję dzieł, których „... nie zabrania się dotykać, ale to nie oznacza, że zabrania się patrzeć."
Wystawa w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej mieszczącej się w Muzeum Techniki i Włókiennictwa zorganizowana została we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce.

 

 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 258 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip