LOGO
Strona startowa Etnografia Szuflady pełne histoii
Szuflady pełne histoii PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 lutego 2013 09:08
Wczoraj w Bibliotece Miejskiej w Kochłowicach (dzielnica Rudy Śląskiej) odbyły się w ramach „Spotkań z historią” organizowanych przez Stowarzyszenie Genius Loci warsztaty pt.:


„Co w komodzie piszczy?”


poprowadzone przez Małgorzatę Pietrzak ze Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach.

 

Tematem spotkania były tradycyjne elementy śląskiego ubioru, biżuteria i wszystko to, co można odnaleźć zarówno w starych rodzinnych albumach, jak i w szufladach starej komody, a co wiąże nas z przeszłością i pokazuje nam nasze korzenie.

Uczestnicy warsztatów mogli obejrzeć z bliska elementy śląskiego stroju z ok. 1919 r., wspólnie szukali tych elementów w rodzinnych albumach i opowiadali historie zdjęć, które przynieśli i zaprezentowali.


Cieszymy się z dużego zainteresowania, jakie wzbudziły warsztaty. Zachęceni pozytywnym odbiorem i miłą atmosferą obiecujemy, że na jednym spotkaniu się nie skończy!

Podczas tego wieczoru została zaprezentowała książka „650 lat Kochłowic. Źródła i materiały do dziejów miejscowości”. Publikacja łączy materiały z dwóch konferencji popularnonaukowych nt. historii Kochłowic. Znajdują się w niej artykuły zarówno specjalistów jak i amatorów-fascynatów dotyczące historii miejscowości oraz bogaty zbiór źródeł historycznych. Książkę można nabyć przez Stowarzyszenie Genius Loci w cenie 25 zł.


 

Zabytek dnia

WPOnZ - POBIERZ ANKIETY

500 LAT REFORMACJI

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 193 gości 
scdk

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Dział Centrum Dziedzictwa
40-057 Katowice ul. Teatralna 4
tel./fax +48 32 251 75 63
sekretariat@rik.katowice.pl
logorik spe bip